fbpx
532 068 86 80
info@xlargeyasam.com

BARİATRİK BESLENME

BARİATRİK BESLENME

  • Sleeve Gasterectomy (TÜP MİDE)
  • Mide Botoxu
  • Gastric Bypass  ve benzeri emilim bozucu veya kısıtlayıcı bir obezite ameliyatı oldunuzsa veya olmayı planlıyorsanız, özellikle ameliyat oncesi hafta ve ameliyattan sonraki en az bir aylık süreçte özel bir beslenmeye tabi olacaksınız. Berrak sıvıdan katı gıdaya doğru aşamalı olarak geçilen diyetinize tam olarak uymanız, ameliyatınızın başarılı sonuçlar vermesini, verimli kilo kaybı yaşamanızı etkileyen en önemli faktör. 

XLARGE YAŞAM olarak size yeni beslenme düzeninize geçişte beslenme desteği sunuyoruz. Bariatrik Diyetisyenlerimizin hazırladığı beslenme planlarını, evinize her gün taze ve size özel olarak hazırlanmış şekilde ulaştırıyoruz. Bizden gelen paketlerde, ameliyat sonrası almanız gereken Proteininiz dahil, 6 öğün tüketmeniz gereken herşeyi bulacaksınız. Paket haricinde sadece su ve arzu ediyorsanız çay kahve gibi içeceklerinizi tüketebilirsiniz. Doktorunuzun da size belirteceği gibi, burada önemli olan öğünlerden yarım saat önce sıvı alımını kesmek ve öğünden yarım saat sonraya kadar sıvı almamak. 

Evinize gelecek olan Sağlıklı Beslenme Paketinize ne kadar uyar, ne kadar kaçak yapmadan devam ederseniz o derece başarı elde edersiniz. 

Unutmamanız gereken en önemli faktör, hangi obezite cerrahi metodunu seçerseniz seçin, başarılı ve kalıcı kilo kaybı psikolojik destek ve beslenme desteği ile mümkündür. Ameliyat sonrası hayatınıza sporu katmalı, düzenli beslenmeli ve kalıcı başarı için destek almalısınız.

Örnek Menüler için tıklayınız.